Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Darmowy kurs polskiego dla ukraińskich dzieci i młodzieży

Darmowy kurs polskiego dla ukraińskich dzieci i młodzieży

Lekcje online na platformie Language Supp Ukraina

Już działa darmowa platforma do nauki języka polskiego dla dzieci i młodzieży z Ukrainy - Language Supp Ukraina. Platforma oferuje prowadzone przez polsko- i ukraińskojęzycznych nauczycieli trzymiesięczne kursy online. W projekcie mogą brać udział uczestnicy w wieku szkolnym - od 6. do 18. roku życia.

Platforma zapewnia zajęcia dla grup liczących maksymalnie 8 osób w formie dwóch sesji z nauczycielem, po 2x45 minut w tygodniu (łącznie cztery godziny lekcyjne zajęć w tygodniu). Dzieci i młodzież uczą się używania języka polskiego w codziennych sytuacjach. Cały proces nauczania odbywa się za pośrednictwem zbudowanej od podstaw platformy kompatybilnej z komputerami oraz urządzeniami mobilnymi (tablet, telefon komórkowy). Innowacyjny projekt pomaga w przełamaniu bariery językowej i szybszym przyswajaniu języka.

Po zgłoszeniu do projektu uczeń przystępuje do testu, który pomaga określić jego obecny poziom znajomości języka polskiego (dostępne grupy A1 - nauka języka od absolutnych podstaw, A2 oraz B1). Na podstawie wyniku testu uczniowie wybierają konkretny kurs. Materiał zajęć jest realizowany zgodnie z określonym poziomem zaawansowania, a pod koniec kursu sprawdzane są indywidualne postępy uczniów.

Aby skorzystać z bezpłatnego kursu języka polskiego, należy zarejestrować się na stronie platformy. Projekt realizuje fundacja Nativared dzięki finansowemu wsparciu międzynarodowej organizacji Save the Children.

Widok zawartości stron Widok zawartości stron