Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Grupy pomocowe na Facebooku

Grupy pomocowe na Facebooku

Na Facebooku działają grupy, w których oferowana jest konkretna pomoc

Grupy dla uchodźców z Ukrainy

Grupy pomocowe dla uchodźców z Ukrainy zostały stworzone, aby na bieżąco rozwiązywać konkretne problemy osób, które przybyły do Krakowa i okolic. Można w nich prosić o pomoc w znalezieniu noclegu, uzyskać informacje dotyczące różnych form wsparcia dla uchodźców czy pomoc rzeczową.

Opis grupy: Grupa powstała, żeby ułatwić komunikację na terenie Krakowa. Jakiekolwiek ważne informacje dotyczące pomocy jakiejkolwiek (zakwaterowanie na terenie Krakowa, uslugi transportowe (darmowe), pomoc przy zbieraniu darów) wrzucajcie tutaj.

Opis grupy: Grupa ogłoszeniowa, w której można uzyskać informacje o zakwaterowaniu lub oferować swoje usługi.

Opis grupy: W grupie można znaleźć ogłoszenia dotyczące zakwaterowania oraz szukać informacji dotyczących miejsc noclegowych. Jest to także forum wymiany aktualnych informacji na temat wsparcia udzialanego uchodźcom.

Opis grupy: Grupa stworzona dla ludzi, którzy są w stanie zaoferować pracę uchodźcom, transport lub dach nad głową.

Opis grupy: grupa ogólnopolska, na której można znaleźć przede wszystkim informacje o zakwaterowaniu w różnych częściach Polski, transporcie czy zbiórkach organizowanych na rzecz Ukraińców.

Opis grupy: Grupa została utworzona dla osób z Ukrainy, które zmuszone są uciekać i szukać bezpiecznego schronienia poza granicami swojego kraju. Można w niej znaleźć ogłoszenia o użyczeniu/wynajmie mieszkań, pokojów, domów w całej Polsce oraz innych formach pomocy.

Grupy sharingowe

Na Facebooku działają również grupy, w których można oddawać lub szukać potrzebnych rzeczy.

Opis grupy: Grupa działa w duchu "zero waste". Zamnieszczane są w niej ogłoszenia dotyczące oddawane i poszukiwanych rzeczy. Przed dołączeniem do grupy należy zapoznać się z regulaminem, który jest ściśle egzekwowany. Zakazana jest jakakolwiek wymiana czy sprzedaż.

Opis grupy: Grupa służy bezinteresownej siedzkiej pomocy oraz idei "less waste". Wymiana ma się odbywać po to, żeby się nie zmarnowało, a nie po to, żeby się zwróciło.Wymiana może być barterowa, ale intencją każdego członka grupy jest w pierwszej kolejności chęć dzielenia się posiadanym dobrem, zamiast uzyskania korzyści.

Opis grupy: Celem grupy jest minimalizacja marnowania żywności. Można w niej znaleźć ogłoszenia dotyczące oddawanego jedzenia.

Opis grupy: Grupa służy do zamieszczania postów dotyczących potrzebnej pomocy materialnej i niematerialnej. Można w niej również znaleźć oferowane przez innych rzeczy (np. ubrania, meble, sprzęty itp.).

Widok zawartości stron Widok zawartości stron