Szafa Dobra znów czynna

Darmowy sklep z odzieżą, obuwiem i akcesoriami działa w 2 lokalizacjach

"Szafa Dobra" to inicjatywa organizowana przez fundację organizuje Internationaler Bund Polska, Centrum Wielokulturowe w Krakowie oraz Punktu Informacyjny dla Obcokrajowców w Krakowie. Partnerami punktów jest Centrum Wielokulturowe w Krakowie, Miasto Kraków, Drapen i Havet, IKEA Polska oraz Agencja Rozwoju Miasta Krakowa (punkt przy ul. Śniadeckich).

Obecnie działają dwa punkty "Szafy Dobra": przy ulicy Śniadeckich 3 (centrum Krakowa) (zobacz na mapie) oraz na os. Górali 8 (dzielnica Nowa Huta) (zobacz na mapie). Osoby potrzebujące mogą w nich otrzymać bezpłatną odzież, obuwie oraz akcesoria.

Punkt przy ul. Śniadeckich 3 wydaje obuwie oraz bieliznę. Otwarty jest w poniedziałki i wtorki w godz. 10:00-16:00. Najbliższe przystanki komunikacji miejskiej to: Rondo Grzegórzeckie, Hala Targowa oraz Rondo Mogilskie.

Punkt na os. Górali 8 wydaje odzież męską, damską oraz dziecięcą. Otwarty jest od środy do piątku w godz. 10:00-16:00. Najbliższe przystanki komunikacji miejskiej to: os. Zgody, Bulwarowa oraz Plac Centralny im. Ronalda Reagana.