Święto Uniwersytetu Jagiellońskiego

12 maja przypada 659. rocznica założenia przez króla Kazimierza Wielkiego najstarszej polskiej uczelni – Uniwersytetu Jagiellońskiego

Dzień ten obchodzony jest jako Święto UJ. Obchody rozpoczęły się o godz. 9.00 w Katedrze Wawelskiej, w której złożono  wieńce i kwiaty na grobach fundatorów uczelni - Kazimierza Wielkiego, królowej Jadwigi i Władysława Jagiełły. O godz. 11.00 w auli Collegium Novum rozpoczęło się uroczyste posiedzenie Senatu UJ.

Na stronie internetowej UJ udostępniono transmisję uroczystości z tłumaczeniem na język migowy.

Zwieńczeniem uroczystości był koncert plenerowy, który odbył się w Ogrodzie Botanicznym UJ. Wśród wykonawców zagościli: Katarzyna Zielińska, Marta Bizoń, Katarzyna Jamróz, Andrzej Róg, Renata Świerczyńska, Kamila Klimczak, którzy zapreprezentowali twórczość legendy muzyki klezmerskiej - Leopolda Kozłowskiego. Koncert poprowadziła Anna Dymna.