Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomoc psychologiczna

Fundacja Zustricz - Centrum Pomocy Psychologicznej dla Uchodźców z Ukrainy oraz Migrantów

Centrum Pomocy Psychologicznej Fundacji Zustricz przy ul. Królewskiej 2 (zobacz na mapie) zapewnia bezpłatne wsparcie psychologiczne dzieciom i dorosłym z Ukrainy. Pomoc jest świadczona w języku polskim, ukraińskim i rosyjskim.

Oferta Centrum obejmuje konsultacje indywidualne lub grupowe, zajęcia grupowe (art-terapie, grupy wsparcia, warsztaty, psychoedukacja), psychoterapię indywidualną i grupową oraz projekty edukacyjne, wykłady, seminaria i szkolenia. Można również skorzystać z konsultacji online.

Konieczne jest uprzednie uzgodnienie terminu.

Godziny pracy:
Pn-Pt od 9:00 do 19:00
Sb od 9:00 do 15:00

Dane do kontaktu:
telefon: +48 786 674 005
e-mail: psycholog@zustrcz.pl

Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Krakowie

Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Krakowie zapewnia pomoc psychologiczną uchodźcom z Ukrainy. Osoby potrzebujące wsparcia mogą uzyskać pomoc bezpośrednio w siedzibie lub telefonicznie. Każdego dnia przez 5 godzin dostępny jest psycholog prowadzący spotkania w języku ukraińskim i rosyjskim.

Adres Ośrodka: 
ul. Radziwiłłowska 8b
31-026 Kraków (zobacz mapę)

Telefon kontaktowy:   
+48 12 421 92  82

Adres mailowy: 
sekretariat@oik.krakow.pl 

Dni oraz godziny otwarcia: 
Wsparcie psychologiczne w języku ukraińskim i rosyjskim dostępne jest codziennie. Szczegółowe informacje dotyczące dostępnych terminów można uzyskać telefonicznie lub mailowo.

Telefoniczna Linia Wsparcia Mindgram

Mindgram uruchomił Telefoniczną Linię Wsparcia dla tych, którzy zostali dotknięci kryzysem związanym z wojną w Ukrainie. Aktualne informacje dostępne są na stronie internetowej Mindgram.

DYŻURY:

od poniedziałku do niedzieli 9:00-21:00 +48 459 595 252 (języki: ukraiński, rosyjski, polski, angielski).

Polskie Forum Migracyjne

Polskie Forum Migracyjne zapewnia indywidualne konsultacje online z psychologiem, które można umówić telefonicznie pod numere +48 692 913 993 lub mailowo: zapisy@forummigracyjne.org

Centrum Pierwszej Pomocy Psychologicznej

Centrum Pierwszej Pomocy Psychologicznej we współpracy z Miastem Kraków stworzyło pięć punktów w Krakowie, w których uchodźcy z Ukrainy mogą uzyskać wsparcie psychologiczne. Z konsultacji psychologicznych mogą korzystać bezpłatnie dzieci i dorośli. Spotkania prowadzone są w języku polskim, ukraińskim lub rosyjskim.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej Centrum Pierwszej Pomocy Psychologicznej. Na stronie dostępny jest również grafik konsultacji na poszczególne miesiące.

Spotkania prowadzone są w Krakowie w pięciu punktach:

Aby skorzystać z konsultacji, należy wypełnić formularz online lub umówić się telefonicznie: +48 572 88 22 00.