Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Nauka języka polskiego

Darmowy kurs polskiego online

Darmowy kurs polskiego online dostępny jest na platformie eTutor. W ramach kursu można nauczyć się podstawowej komunikacji potrzebnej w codziennych sytuacjach. Aby rozpocząć naukę, należy założyć konto na platformie.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej inicjatywy.

Zajęcia zdalne - Platforma TUTLO

Na platformie dostępne są bezpłatne lekcje języka polskiego jako obcego, prowadzone są w formie interaktywnych webinariów z lektorami. W zajęciach mogą uczestniczyć zarówno dorośli, jak i dzieci, niezależnie od miejsca zamieszkania. 

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej Platformy TUTLO.

Bezpłatny kurs polskiego online - Polski Instytut Językowy

Polski Instytut Językowy (Kursy FAMI - Funduszu Azylu, Migracji i Integracji) organizuje bezpłatny kurs języka polskiego online dostępny na wszystkich poziomach zaawansowania. Informacje o zapisach na kursy dostępne są na stronie internetowej Polskiego Instytutu Językowego.

Samodzielna nauka języka polskiego

Dorośli, którzy chcą nauczyć się języka polskiego samodzielnie, mogą pobrać darmowe materiały dydaktyczne, które obejmują różnego rodzaju ćwiczenia od poziomu A1 po poziom A2 z elementami B1. Można pobrać zarówno ćwiczenia w formie pliku PDF, jak i nagrania audio do zadań ze słuchania.

Więcej informacji można znaleźć na stronie gov.pl.

Darmowe lekcje online języka polskiego dla ukraińskich dzieci i młodzieży

Platforma Language Supp Ukraina umożliwia naukę języka polskiego dla dzieci i młodzieży z Ukrainy w wieku szkolnym - od 6. do 18. roku życia. Platforma zapewnia zajęcia dla grup liczących maksymalnie 8 osób w formie dwóch sesji z nauczycielem, po 2x45 minut w tygodniu (cztery godziny lekcyjne w tygodniu).

Cały proces nauczania odbywa się za pośrednictwem zbudowanej od podstaw platformy kompatybilnej z komputerami oraz urządzeniami mobilnymi (tablet, telefon komórkowy). Po zgłoszeniu do projektu uczeń przystępuje do testu, który pomaga określić jego obecny poziom znajomości języka polskiego (dostępne grupy A1 - nauka języka od absolutnych podstaw, A2 oraz B1). Na podstawie wyniku testu uczniowie wybierają konkretny kurs.

Aby skorzystać z bezpłatnego kursu języka polskiego, należy zarejestrować się na stronie platformy. Projekt realizuje fundacja Nativared dzięki finansowemu wsparciu międzynarodowej organizacji Save the Children.