Bezpłatne miejsca w przedszkolach dla ukraińskich dzieci

ponad 200 dodatkowych bezpłatnych miejsc w przedszkolach dla dzieci z Ukrainy

Współpraca Miasta Krakowa z Funduszem Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF) zaowocowała uruchomieniem ponad 200 dodatkowych bezpłatnych miejsc w przedszkolach dla dzieci z Ukrainy.

Przedszkola cały czas prowadzą nabór na dodatkowo utworzone miejsca. Organizatorem działań jest krakowska Fundacja Internationaler Bund Polska (znana m.in. z Szafy Dobra). Na stronie FDundacji dostępna jest mapa przedszkoli dysponujących wolnymi miejscami.

Aby zapisać swoje dziecko do przedszkola na dofinansowane w ramach projektu miejsce, należy skontaktować się bezpośrednio z wybraną placówką i wziąć udział w prowadzonej przez nią rekrutacji. Listę placówek wraz z danymi kontaktowymi oraz informacją o ilości dostępnych dofinansowanych miejsc znaleźć można w formularzu online.